آموزش ثبت نام در صرافی بایننس

سایت صرافی بایننس معروفترین، بزرگترین و مطمئن ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان میباشد. این صرافی از معتبرترین ارزهای دیجیتال پشتیبانی میکند و امکان خرید و فروش ارز به روش های مختلف در آن وجود دارد. ثبت نام در بایننس بسیار آسان بوده و به وسیله موبایل یا کامپیوتر قابل انجام است. در این مقاله به آموزش نحوه صحیح ثبت نام در بایننس و کاهش حداکثر کارمزد معاملات به کمک کد تخفیف میپردازیم.

با توجه به تغییرات جدید در قوانین احراز هویت بایننس، ارسال تصویر کارت شناسایی و عکس سلفی کاربران اجباری شده است. این امر سبب شده تا کاربران این صرافی در برخی کشورها در استفاده از خدمات بایننس دچار مشکل شوند. از این رو علاوه بر  ثبت نام در سایت Binance ، به آموزش احراز هویت صرافی بایننس برای ایرانیان میپردازیم. همچینین اگر قصد احراز هویت بایننس را ندارید، میتوانید از صرافی کوکوین به عنوان جایگزین مناسب بایننس استفاده کنید.

دسترسی سریع به بخش های مختلف

بایننس چیست؟

بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان است که کاربرانی از تمام نقاط جهان دارد. حجم معادلات روزانه  در سایت صرافی Binance به 2 میلیارد دلار و تعداد معاملات آن در ثانیه به 1.5 میلیون میرسد!

صرافی بایننس در سال 2017  توسط فردی چینی و در کشور مالت تاسیس گردید. با این وجود، به دلیل سرعت بالای معاملات در عین امنیت بالا و کمیسیون پایین به برترین صرافی ارز دیجیتال تبدیل گردید. هم اکنون این صرافی معتبر در نقاط مختلف جهان شعبه دارد و دفتر مرکز آن در کشور مالت واقع شده است.

نحوه کار صرافی بایننس

نحوه کار این صرافی به این صورت است که فروشندگان و خریداران ارزهای دیجیتال سفارش خود را ثبت میکنند. سپس سایت صرافی در کمترین زمان ممکن ارتباط بین فروشنده و خریدار را برقرار میکند. بنابراین همواره میتوان از صرافی بایننس ارزهای مختلف را با بهترین قیمت خرید و فروش کرد. صرافی بایننس بهترین بستر برای خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال است.

مهمترین ویژگی های صرافی Binance

سایت بایننس ویژگی های منحصر به فردی دارد که بی شک در هیچ یک از صرافی های رقیب یافت نمیشود. بحث امنیت بالا و تضمین دارایی مشتریان ، سرعت بالا و کارمزدهای پایین از جمله این ویژگی هاست که در ادامه به بررسی میکنیم.

کارمزد معاملات Binance، کمترین کارمزد در تمام صرافی ها

یکی از اصلی ترین ویژگی های بایننس ارائه کمترین کارمزد در میان تمامی صرافی ها میباشد. یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت و رشد سریع این صرافی نیز همین کارمزد پایین معاملات میباشد.

کمیسیون صرافی بایننس

همانطور که در جدول بالا مشاهده میکنید کیمسیون معاملات در صرافی بایننس در بیشترین حالت 0.1 درصد میباشد. یعنی به ازای مثلا هر 10 میلیون تومان معامله در این صرافی مبلغ کمیسیون Binance تنها 10 هزار تومان خواهد بود.

راه های کاهش کمیسیون معاملات در صرافی بایننس

با وجود این کمیسیون ناچیز راه هایی وجود دارد که کمیسیون بایننس از این هم کمتر شود. مهمترین این راهکارها استفاده از لینک های ثبت نام و ویژه و یا استفاده از بایننس کوین برای انجام معاملات میباشد. در ادامه به معرفی این راهکارها میپردازیم

استفاده از بایننس کوین (BNB) در انجام معاملات

بایننس کوین یکی از قویترین و مطمئن ترین ارزهای دیجیتال است که توسط صرافی بایننس ارائه شده است. صرافی Binance همواره می کوشد در جهت تشویق هرچه بشتر تریدر ها به استفاده از این ارز دیجیتال اقدام کند.در نتیجه کمیسیون معاملات با  ارز BNB را به مقدار 25 درصد کاهش داده است. بنابراین فرض کنید برای خرید 10 میلیون تومان بیتکوین از ارز بایننس کوین (BNB) استفاده شود. در این صورت کمیسیون بایننس از این معامله به جای 10 هزار تومان (0.1 درصد) به 7 هزار و 500 تومان (0.075 درصد) تبدیل میشود.

استفاده از لینک های اختصاصی ثبت نام در بایننس

یکی از آسانترین راه ها برای کاهش قابل توجه کمیسیون معاملات Binance استفاده از لینک های اختصاصی ثبت نام میباشد. این لینک های اختصاصی توسط اکانتهای با موجودی بالا در سایت بایننس ساخته میشود. استفاده از این لینکها برای ثبت نام میتوانند کمیسیون بایننس را تا 20 درصد کاهش دهند. برای استفاده از این لینکها کافیست بر روی آنها کلیک کنید و پس از ورود به سایت بایننس ثبت نام خود را انجام دهید.

روش های متنوع انجام معاملات در صرافی Binance

یکی از بزرگترین ویژگی های صرافی بایننس امکان انجام معاملات به روش های متنوع است. این صرافی به عنوان قویترین صرافی ارز دیجیتال  امکان انجام معاملات به روش های مارکت (Market) ، لیمیت (Limit) و او تی او (oto) را فراهم نموده است. در ادامه به معرفی این روش ها میپردازیم.

معاملات به روش مارکت (Market)

در این روش با زدن یک دکمه میتوانید ارز دیجیتال مورد نظر خود را به قیمت لحظه ای بازار بخرید یا بفروشید. شیوه کار به این صورت است که سایت برای این خرید به سراغ ارزان ترین پیشنهاد فروش میرود و آن را برای شما میخرد. برای فروش نیز به سراغ بالاترین پیشنهاد خرید رفته و آن را برای شما منظور میکند.

توصیه میشود اگر قصد تبدیل سریع ارز دیجیتال خود را دارید، میتوانید از این روش استفاده کنید. این روش میتواند در مواقعی که بازار به صورت ریزشی است یا سریعا در حال افزایش قیمت است کاربردی باشد.

روش لیمیت (Limit) برای خرید و فروش ارز

پرکاربرد ترین و بهترین روش خرید و فروش ارز در صرافی بایننس روش حدی یا Limit میباشد. در این روش میتوانید قیمت مورد نظر خود را برای خرید یا فروش ارز وارد کنید. بدین ترتیب به محض اینکه قیمت بازار به حد تعیینی شما رسید ارز شما به صورت اتومانتیک فروخته یا خریداری میشود.

پشتیبانی از ارزهای دیجیتال معتبر

یکی از عوامل اعتبار بخشی به یک ارز دیجیتال ارائه آن در صرافی بایننس میباشد. تیم پشتیبانی این صرافی پیوسته در حال بررسی ارزهای دیجیتال جدید است. یک ارز دیجیتال تنها و تنها درصورت داشتن استاندارد های خاص و اعتبار سنجی قوی قادر به ورود به صرافی بایننس میباشد. این مسئله باعث شده که به محض اعلام این صرافی به ورود یک ارز دیجیتال جدید، قیمت آن چند برابر شود. در واقع تایید بایننس یکی از اصلی ترین مبانی اعتبار سنجی یک ارز دیجیتال میباشد.

آموزش گام به گام و تصویری ثبت نام در بایننس

ثبت نام در صرافی بایننس بسیار آسان و کاملا رایگان است. برای ثبتنام میتوان از کامپیوتر یا موبایل استفاده کرد ولی برای احراز هویت بایننس لازم است از موبایل استفاده کنید. در این آموزش به صورت گام به گام و تصویری نحوه ثبت نام صحیح در صرافی بایننس ارائه شده است. در ادامه به آموزش نحوه احراز هویت و وریفای کردن حساب بایننس برای ایرانیان پرداخته شده است. توصیه میشود برای انجام صحیح مراحل ثبت نام و وریفای کردن اکانت بایننس، به صورت همزمان با آموزش تصویری پیش روید.

نکات مهم پیش از شروع فرایند ثبت نام در Binance

پیش از شروع ثبت نام در سایت صرافی بایننس لازم استنکاتی رعایت شود که در ادامه به آن اشاره شده است.

استفاده از فیلتر شکن برای تغییر ای پی ایران

برای ثبت نام در صرافی بایننس باید حتما آی پی ایران را با استفاده از فیلتر شکن تغییر دهید. برای این منظور میتوانید از آی پی کشور های اروپایی استفاده کنید. توجه داشته باشید که آی پی فیلتر شکن شما نباید بر روی آمریکا تنظیم شده باشد زیرا فعالیت Binance در آمریکا متفاوت است.

برای استفاده از بایننس توصیه میشود از آی پی کشورهایی مثل انگلیس فرانسه و یا آلمان استفاده شود. بعد از ثبت نام با آی پی یک کشور اگر از آی پی های دیگری نیز استفاده شود مشکلی برای شما پیش نمی آید.

استفاده از لینک تخفیف دار در هنگام ثبتنام بایننس

همانطور که گفته شد، یکی از بهترین راه های کاهش هزینه معاملات در صرافی بایننس استفاده از لینکهای تخفیف دار میباشد. لینکهای تخفیف دار که توسط حسابهای وریفای شده با موجودی بالا ساخته شده، هزینه معاملات را تا 20 درصد کاهش می دهند. برای استفاده از لینک های تخفیف دار کافیست بر روی لینک آنها کلیک کنید و سپس مراحل ثبت نام را انجام دهید. راه دوم استفاده از کد های تخفیف وارد کردن مستقیم کد تخفیف در صرافی Binance میباشد.

در اینجا دو نمونه از لینک تخفیف دار ثبت نام و کد تخفیف بالای ثبت نام آورده شده است. توجه نمایید که استفاده از یکی از این دو روش باعث منظور شدن دائمی تخفیف معاملات میشود. بنابراین نیاز به استفاده هم زمان از دو روش فوق نیست.

لینک تخفیف دار ثبت نام بایننس

کد تخفیف ارجاع بایننس

Y7QIXR9F

عدم استفاده از شماره موبایل ایران برای تایید حساب بایننس

سایت بایننس برای افزایش امنیت موجودی حساب کاربران از سیستم تایید دو عاملی (2FA) استفاده میکند. پس از انجام ثبت نام در Binance، نیاز است از یکی از روشهای ارسال پیامک یا رمزنگار گوگل، حساب خود را تایید کنید. این روش اعتبار سنجی برای هر بار برداشت از حساب شما نیز نیاز خواهد بود. اگر به شماره موبایل های خارجی دسترسی ندارید، به هیچ عنوان روش اعتبارسنجی پیامکی را انتخاب نکنید. به جای اعتبار سنجی پیامکی میتوانید از اپلیکیشن گوگل آسنتیکیتور (َAuthenticator) بر روی موبایل خود استفاده کنید.

آموزش تصویری ثبت نام در بایننس

در این قسمت به صورت گام به گام، نحوه صحیح ثبت نام در بایننس برای دسکتاپ و موبایل آورده شده است. پیشنهاد میشود شما نیز مراحل ثبت نام را به صورت همزمان و همراه با آموزش انجام دهید.

1- ورود به بایننس از طریق لینک تخفیف

اولین مرحله در ثبت نام سایت بایننس ورود به سایت بایننس از طریق لینک تخفیف ثبت نام میباشد. توجه داشته باشید اگر به صورت مستقیم وارد سایت بایننس شوید، باید کد تخفیف را به صورت دستی وارد کنید. همچنین میتوانید اپلیکسشن Binance را از اپ استور یا گوگل پلی دانلود کنید و کد تخفیف را به صورت دستی وارد کنید.

لینک تخفیف دار ثبت نام بایننس

 

2- شروع ثبت نام با وارد کردن ایمیل و کلمه عبور

ثبت نام از طریق لینک تخفیف دار معرف

درصورتی که از لینک تخفیف وارد صفحه ثبت نام شده اید، کافیست ایمیل و یک کلمه عبور وارد کنید. سپس با زدن تیک قبول قوانین و مقررات بایننس بر روی عبارت Register کلیک کنید. توجه نمایید که کلمه عبور انتخابی شما باید دارای ویژگی های زیر باشد.

  • حداقل شامل 8 کاراکتر باشد
  • حداقل دارای یک حرف بزرگ انگلیسی باشد
  • حداقل دارای یک عدد باشد

به عنوان مثال کلمه عبور شما در صرافی بایننس باید چیزی  شبیه Abcd@1234 باشد.

ثبت نام در بایننس

ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایل Binance

اگر قصد نصب مستقیم اپلیکیشن موبایل بایننس و دانلود آن از گوگل پلی یا اپ استور را دارید، لازم است کد تخفی را ب صورت دستی وارد کنید. برای این منظور ابتدا اپلیکیشن موبایل بایننس را بر روی موبایل خود نصب کنید. سپس یک ایمیل و کلمه عبود با شرایطی که در بخش قبلی توضیح داده شد انتخاب کنید. در مرحله به کد تخفیف را در بخش Referral ID وارد کنید. با وارد کردن کد تخفیف دار معرف، میزان تخفیفی که از هر معامله در Binance به شما تعلق میگیرد نمایش داده میشود.

کد تخفیف 10 درصد ارجاع Binance

Y7QIXR9F

کد تخفیف ثبت نام در بایننس

در مرحله بعد چک امنیتی بایننس را با کشیدن پازل شکل به نقطه صحیح تایید کنید.

چک امنیتی بایننس

تایید ایمیل و وارد کردن کد امنیتی

در مرحله بعد یک ایمیل از طرف سایت Binance به آدرس ایمیلی که در مرحله قبل وارد کرده بودید ارسال میشود. این ایمیل حاوی یک عدد 6 رقمی زرد رنگ است که باید در بخش Account verification وارد شود. اگر ایمیل مورد نظر را در یافت نمیکنید حتما بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک کنید.

تایید ایمیل بایننس

با تایید ایمیل اکانت شما در صرافی بایننس ساخت میشود. حال کافیست تنها نرم افزار شناسایی دو عاملی را فعال کنید تا امکان واریز و برداشت از حساب Binance خود را داشته باشید. برای این منظور با ادامه آموزش همراه باشید.

ابتدا بر روی Go to Dashbord در گوشه سمت راست کلیک کنید.

ورود به داشبرد

فعال سازی شناسایی دو عاملی بایننس

سپس صرافی بایننس برای شناسایی دوعاملی که امکان برداشت از حساب را برای شما فراهم میکند دو راه پیشنهاد میدهد. راه اول ارسال پیامک به موبایل است که در ایران قابل استفاده نیست. راه دوم استفاده از نرم افزار Google Authentication است که به راحتی بر روی گوشی موبایل نصب میشود.

بر رو دانلود نرم افزار Google Authentication کلیک و آن را دانلود کنید.

گوگل وریفیکیشن

این نرم افزار را میتوانید از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید.  در بخش سمت راست پایین Google Authenticator بر روی علامت + (بعلاوه) کلیک کنید. در این نرم افزار میتوانید با استفاده از اسکن QR کد و یا وارد کردن کد عددی تایید دو عاملی (2FA) بگیرید.

کد تایید بایننس

QR کد نمایش داده شده در بایننس را اسکن کنید و یا کد عددی را در نرم افزار گوگل آسنتیکیتور که دانلود کردید وارد کنید.

گرفتن نسخه پشتیبان (Back up) از Binance

یکی از مهمترین کارهایی که در ثبت نام بایننس باید انجام دهید گرفتن بک آپ یا نسخه پشتیبان است. توجه داشته باشید که تنها راه دسترسی شما به موجودی حساب خود در صورت مفقودی یا سرقت موبایل شما همین نسخه پشتیبان است. برای این منظور لازم است کد 16 رقمی که در مرحله قبل توسط Binance در اختیار شما قرار گرفته را در یاد داشت و در جای مطمئن نگهداری کنید.

کد بازیابی حساب بایننس

تایید نهایی شناسایی دو عاملی و آماده بودن اکانت برای استفاده

در انتها بعد از یادداشت کلمه بازیابی، بر روی Next کلیک کنید، بدین ترتیب به مرحله آخر ثبت نام میرسیم. در این مرحله یک کد به ایمیل شما ارسال میشود کا باید آن را در جای تایین شده وارد کنید. سپس به نرم افزار گوگل آسنتیکیشن که در مرحله قبل نصب نمودید مراجعه و کدی که به شما میدهد را در بخش مربوطه وارد کنید. توجه کنید که کد های این نرم افزار حداکثر یک دقیقه معتبر خواهد بود.

تایید بایننس

ورود شما را به معتبرترین صرافی ارز دیجیتال تبریک میگوییم! حساب شما در صرافی بایننس آماده استفاده است. حال که مراحل ثبت نام را به درستی پیمودید، برای آموزش نحوه شارژ حساب و ترید در بایننس به آموزشهای مربوطه مراجعه کنید.

همچنین حتما با آموزش کافی، سَری به بخش معاملات پر سود فیوچرز در این صرافی بزنید. در بخش معاملات فیوچرز قابلیت افزایش سرمایه تا 125 برابر و در نتیجه کسب سودهای چندین برابری وجود دارد. برای دسترسی به نحوه فعال سازی و آشنایی با این بخش، به آموزش بایننس فیوچرز مراجعه کنید.

 

سوالات متداول پیرامون ثبت نام در بایننس

در این بخش قصد داریم سوالات متداول و پر تکرار شما پیرامون ثبت نام در بایننس را پاسخ گوییم. همچنین دیگر سوالات متداول پیرامون مراحل احراز هویت ، بازیابی حسب کاربری و دیگر مشکلات احتمالی مرتبط با بایننس بررسی میشود. برای جست و جوی آسانتر، سوالات پر تکرار شما در چند دسته اصلی تقسیم بندی شده است.

آموزش احراز هویت بایننس

پس از ثبت نام در بایننس نوبت به احراز هویت در این صرافی میرسد. احراز هویت در صرافی بایننس به سه دسته پایه یا Basic متوسط یا Intermediate و پیشرفته یا Advanced تقسیم میشود. طبق قوانین جدید بایننس، برای استفاده از این صرافی باید حداقل احراز هویت در سطح متوسط یا Intermediate انجام شود. این قانون از تاریخ 18 اکتبر 2021 برای تمامی کاربران این صرافی اجباری شده است.

احراز هویت به روش متوسط یا Intermediate مستلزم ارائه یک مدرک شناسایی و عکس سلفی میباشد. بنابراین کاربران ایرانی صرافی بایننس لازم تصویر یک مدرک شناسایی با عکس خود قبل از احراز هویت تهیه کنند. در ادامه به آموزش نحوه احراز هویت به روش اینترمدیت و راهکارهای تهیه مدرک شناسایی میپردازیم.

روش تهیه کارت شناسایی جهت احراز هویت بایننس برای ایرانیان

همان طور که در بخش قبل اشاره شد ارائه یک مدرک شناسایی جهت تکمیل ثبت نام بایننس اجباری شده است. این امر باعث مشکل شدن ثبت نام کاربران کشورهایی مانند ایران که توسط بایننس پشتیبانی نمیشوند شده است. جالب است این تغییر جدید در احراز هویت حتی برای کاربران کشورهای مجاز به استفاده از بایننس نیز خوشایند نبوده است. بنابراین بسیاری از کاربران این صرافی به دنبال پنهان کردن هویت خود و استفاده از مدارک شناسایی جعلی بوده اند.

برای احراز هویت سطح متوسط باید کدام کشور را انتخاب کرد؟

برای احراز هویت بایننس باید کشوری را انتخاب کرد که مدرک شناسایی با کیفیت و قابل ویرایش آن در دسترس باشد. کشوری که در حال حاضر به خوبی برای احراز هویت بایننس نتیجه میدهد، کشور فنلاند میباشد. در شکل زیر نمونه مدارک شناسایی کشور فنلاند جهت احراز هویت بایننس را مشاهده میکنید.

مدارک کشور فنلاند

میزان حساسیت صرافی بایننس در تشخیص مدارک چه میزان است؟

ربات های احراز هویت سایت صرافی بایننس بسیار هوشمند هستند و مدرک ارسالی شما باید بدون نقص باشد. البته خوشبختانه این ربات ها به بانک اطلاعاتی کشورهای مختلف دسترسی ندارند. بنابراین فقط از روی ظاهر کارت شناسایی و نبود تناقضات احراز هویت صورت میگیرد. مهمترین نکته در تهیه تصویر کارت شناسایی صحصی بودن کد های پشت کارت میباشد.

همواره توجه داشته باشید رباتهای سایت بوکینگ تصویر عکس سلفی شما را ذخیره میکنند. بنابراین باید در همان بار اولی که اقدام به احراز هویت میکنید مدارک بدون نقص و تناقضی بارگذاری کنید. بنابراین اگر با اصول اطلاعات مدارک شناسایی آشنایی ندارید حتما از افرادی که با احراز هویت بایننس آشنایی دارند کمک بگیرید.

آیا امکان آزمون و خطا در احراز هویت بایننس وجود دارد؟

سایت صرافی بایننس برای تشخیص و تطابق اطلاعات مدارک شناسایی از یک سری ربات نرم افزاری هوشمند استفاده میکند. این ربات ها ابتدا تصویر روی کارت شناسایی را با عکس سلفی شخص مطابقت میدهند. در مرحله بعد کلیات و ظاهر کارت شناسایی را با مشخصات کارت های شناسایی کشور مورد نظر مطابقت میدهند. نهایت به خواندن اطلاعات روی کارت یا پاسپورت میپردازند و این اطلاعات را با مشخصات وارد شده توسط فرد تطابق میدهند.

مراحل احراز هویت بایننس در موبایل و کامپیوتر

در این بخش با آموزش گام به گام احراز هویت بایننس میپردازیم. در اولین قدم پس از اتمام ثبت نام در بایننس به صفحه اصلی یا Home بروید. در این بخش بر روی علامت آدمک که محل آن در دو نسخه وب و موبایل نمایش داده شده کلیک کنید.

صفحه اصلی بایننس

با کلیک بر روی علامت آدمک نشان داده شده در شکل بالا منوی اصلی سایت بایننس باز میشود. احراز هویت از این بخش در نسخه موبایل و کامپیوتر کمی متفاوت است. در ادامه اگر از نسخه وب استفاده میکنید بر روی عبارت Identification و در اپلیکیشن موبایل بر روی Unverified کلیک کنید. محل قرار گیری هر یک از این دو عبارت در نسخه کامپیوتر و موبایل در شکل زیر نمایش داده شده است.

نحوه دسترسی به بخش احراز هویت بایننس

احراز هویت پایه یا Basic

احراز هویت پایه حداقل ملزومات صرافی بایننس برای استفاده از این صرافی میباشد. برای انجام احراز هویت Basic هیچ گونه نیازی به بارگذاری مدارک شناسایی نمباشد. برای این منظور باید نام ، نام خانوادگی ، کشور محل سکونت و آدرس پستی خود را وارد کنید. باتوجه به عدم پشتیبانی کشور ایران توسط سایت بایننس، لازم است یک کشور و آدرس پستی غیر از ایران وارد کنید.

در شکل زیر نمای کلی بخش Identification  سایت صرافی نمایش داده شده است. در این بخش ابتدا باید کشور خود را انتخاب و بعد بر روی Verify Now کلیک نمایید. در انتخاب کشور باید به نکاتی توجه نمایید که در ادامه بررسی میشود.

احراز هویت پایه بایننس

برای احراز هویت بایننس چه کشوری را انتخاب کنیم؟

یکی از مهمترین نکات در مراحل احراز هویت به روش Basic انتخاب کشور میباشد. همانطور که بخش ثبت نام در بایننس اشاره شد ، سایت بایننس از کشور ایران پشتیبانی نمیکند. بنابراین باید کشوری غیر از ایران را به عنوان کشور خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بایننس با انتخاب برخی کشورها امکان احراز هویت بیسیک و بدون مدارک شناسایی را حذف میکند. مثلا با انتخاب کشور آلمان گزینه احراز هویت پایه برای شما غیر فعال میشود.

همچنین انتخاب برخی کشورها باعث میشود که بایننس در مراحل بعد اطلاعات بیشتر و غیر قابل دسترسی از شما بخواهد. بنابراین باید در انتخاب کشور به اطلاعاتی که در مراحل بعدی نیاز خواهید داشت توجه داشته اشید. با انتخاب کشورهایی مانند ارمنستان و آذربایجان، بایننس کمترین اطلاعات هویتی را از شما مطالبه میکند.

وارد کردن اطلاعات شناسایی

در مرحله بعد لازم است اطلاعات شناسایی خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد شما به میلادی میباشد. اگر سایت در این مرحله از شما اطلاعات اجباری دیگری  میخواهد میتوانید با تغییر کشور آنها را حذف کنید.در شکل زیر اطلاعات لازم برای این مرحله نمایش داده شده است.

ورود اطلاعات هویتی

وارد کردن اطلاعات محل سکونت

پس از وارد کردن اطلاعات هویتی بر رو دکمه continue کلیک کنید تا به مرحله وارد کردن اطلاعات محل سکونت برسید. همانطور که گفته شد فرمت اطلاعات محل سکونت بسته به انتخاب کشور شما متفاوت است. ساده ترین فرمت با انتخاب کشورهایی مانند ارمنستان یا آذربایجان میباشد که در شکل زیر قابل مشاهده است.

ثبت اطلعات محل سکونت

همانطور که مشاهده میکنید در ساده ترین فرمت شما نیاز به وارد کردن آدرس، کد پستی و شهر دارید. در ادامه چند آدرس با فرمت صحیح قرار شده است تا در صورت نیاز با کمی تغییر از آنها استفاده کنید.

فرمت صحیح آدرس برای احراز هویت
  • آدرس در ارمنستان: Miasnikyan Avenue 40/2 کد پستی: 0025 شهر: Yerevan
  • آدرس در آذربایجان: Vali Mammadov str., 10/12, Sabayil  کد پستی: AZ1000 شهر: Baku

با وارد کردن اطلاعات محل سکونت و کلیک بر روی دکمه Continue مراحل احراز هویت پایه تکمیل میگردد. بدین ترتیب میتوانید بدون مشکل از خدمات صرافی استفاده کنید.

بازیابی حساب بایننس

پس از ثبت نام در بایننس، ممکن است به هر دلیلی نیاز به بازیابی حساب کاربری خود داشته باشید. بازیابی حساب کاربری شما در صرافی بایننس به وسیله شماره تلفن یا گوگل آسنتیکیتور (google Authentication) انجام میپذیرد. همان طور که در مراحله ثبت نام در بایننس بیان شد، بایننس از کاربران ایرانی و شماره موبایل ایران پشتیبانی نمیکند. بنابراین تنها راه بازیابی حساب کاربری شما استفاده از اطلاعات ایمیل و کد گوگل آسنتیکیتور میباشد.

مراحل بازیابی حساب بایننس

برای بازیابی حساب بایننس نیاز به کد بازیابی یا Recovery code میباشد که در مرحله ثبت نام در بایننس در اختیار شما قرار میگیرد. با در اختیار داشتن این کد به اپلیکیشن گوگل آسنتیکیتور بر روی گوشی خود مراجعه و یا در صورت لزوم آنرا نصب کنید. برای نصب این اپلیکیشن میتوانید به گوگل پلی و یا اپ استور مراجعه کنید.

بازیابی حساب بایننس با گوگل آسنتیکیتور

در شکل فوق مراحل نصب گوگل آسنتیکیتور و وارد کردن کد بازیابی بایننس را مشاهد میکنید. پس از نصب و ورود به اپلیکیشن باید بر روی دکمه + (بعلاوه) در بخش پایین کلیک کنید. در مرحله بعد برای بازیابی حساب میتوانید از کیو آر کد (QR CODE) و یا وارد کردن مستقیم کد بازیابی استفاده کنید.

نحوه دریافت مجدد کد بازیابی حساب بایننس

یکی از مشکلات شایع در میان کاربران صرافی بایننس عدم یادداشت یا ذخیره سازی کد بازیابی در هنگام ثبت نام در بایننس میباشد. همواره توجه داشته باشید، کد بازیابی تنها راه دسترسی به دارایی شما در این صرافی میباشد. بنابراین اگر به هر دلیلی به این کد دسترسی ندارید، باید هر چه سریع تر این کد را بازیابی کنید. شکل زیر نحوه بازیابی کد بازیابی یا (Backup key) را نمایش میدهد.

آموزش بازیابی بک آپ کی

برای دسترسی مجدد به کد بازیابی یا Backup key ابتدا به صفحا اصلی (Home) حساب  کاربری خود مراجعه کنید. سپس بر روی آیکن مدیریت حساب کاربری که به صورت یک آدمک در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. در مرحله بعد از منوی باز شده گزینه Security را انتخاب کنید و از آنجا بخش Google Authentication را انتخاب کنید. در این مرحله باید یک بار گزینه گوگل آسنتیکیشن را غیر فعال و سپس مجددا فعال کنید. توجه داشته باشید برای غیرفعال سازی این گزینه لازم است حتما به این نرم افزار و ایمیل خود دسترسی داشته باشید. پس از فعال سازی مجدد تیک نرم افزار گوگل آسنتیکیتور، کد بازیابی جدید بایننس برای شما نمایش داده میشود. در این مرحله این کد را یادداشت و در جای مناسب ذخیره سازی کنید.

حال که موفق به بازیابی Backup key شدید، همانن مراحلی که در ثبت نام در بایننس پیمودید، کد بازیابی را به گوگل آسنتیکیتور معرفی کنید. از این پس برای صحت سنجی یا انتقال ارزهای دیجیتال از بایننس میتوانید از کد جدید ایجاد شده استفاده کنید.

آیا امکان بازیابی حساب بدون دسترسی به کد بازیابی وجود دارد؟

همانطور که در مراحل ثبت نام در بایننس بیان شد، برای ورود به صرافی تنها به ایمیل، رمز ثابت و متغییر نیاز است. این صرافی در مراحل ثبت نام اولیه هیچ گونه اطلاعات هویتی از شما دریافت نمیکند. رمز متغییر یا همان صحت سنجی دوعاملی از دو طریق ارسال به موبایل و استفاده از گوگل آسنتیکیتور ارسال میشود. باتوجه به عدم پشتیبانی از شماره های موبایل ایران در این صرافی، تنها راه دریافت کد دو عاملی استفاده از اپلیکیشن میباشد. بنابراین بازیابی حساب بایننس بدون کد بازیابی که برای فعال سازی گوگل آسنتیکیتور مورد استفاده قرار میگیرد غیر ممکن است.

گوشی موبایل من سرقت شده، چطور حساب خود را بازیابی کنم؟

در مواردی ممکن است گوشی موبایل شما که اپلیکیشن بابننس بر روی آن نصب بوده سرقت یا گم شود. در این مواقع در اسرع وقت نرم افراز گوگل آسنتیکیتور را بر روی یک موبایل جایگزین نصب و کد بازیابی خود را در آن وارد کنید. بدین صورت میتوانید به کمک نسخه وب و یا نصب اپلیکیشن موبایل بایننس بر روی گوشی جایگزین، به حساب خود دسترسی یابید. پس از ورود، لازم است سریعا نسبت به تغییر رمز ورود خود به صرافی و همچنین رمز ایمیل خود اقدام کنید. همچنین میتوانید برای اطمیان بیشتر، کد بازیابی یا Backup key را نیز مجددا بازیابی کنید. با این کار کد بازیابی شما نیز تغییر و در کدهای دوعاملی ارسالی یه گوشی قبلی غیر فعال میشود.

مسدود شدن حساب بایننس

یکی از دغدغه های کاربران ایرانی صرافی بایننس مسدود شدن حساب آنها در این صرافی میباشد. مسدود شدن حساب کاربری به دلایل مختلفی صورت میگیرد و نحوه رفع انسداد آن به دلیل انسداد وابسته است. در بسیاری از مواقع این انسداد موقتی بوده و پس از گذشت مدت زمانی حساب شما مجددا فعال میشود. ولی در مواقعی نیز لازم است برای رفع انسداد احراز هویت و یا مکاتباتی با پشتیبانی صرافی صورت گیرد. خوشبختانه درصورتی که حساب شما توسط صرافی بایننس و برخلاف خواست شما مسدود شده باشد امکان بازیابی آن وجود دارد. بنابراین قبل از هر چیز لازم است با دلایل انسداد حساب شما در صرافی بایننس آشنا شویم.

استفاده از آی پی ایران

یکی از شایعترین دلایل مسدود شدن حساب کاربری صرافی بایننس، استفاده از آی پی ایران و یا سایر کشورهای ممنوعه میباشد. این مسئله معمولا زمانی رخ میدهد که VPN کاربران ایرانی خاموش و یا بر روی کشورهایی مثل آمریکا تنظیم شده باشد. همواره توصیه میشود قبل از هر بار ورود به اپلیکیشن یا نسخه وب صرافی بایننس فیلترشکن خود را کنترل کنید. با وجود همه این حساسیت ها، بروز خطا و ورود با آی پی ایران برای بسیار از ما اجتناب ناپذیر است. بنابراین در ادامه به بررسی نحوه مواجهه با این دسته از خطا ها و اخطارهای بایننس میپردازیم.

درصورت ورود به صرافی بایننس با آی پی ایران چه اتفاقی می افتد؟

با وجود تمام حساسیتها، احتمالا در مواقعی به صورت تصادفی با ای پی ایران یا سایر کشورهای ممنوعه وارد صرافی میشویم. خوشبختانه اگر ورود با ای پی های ممنوعه به صورت پیاپی و متوالی نباشد این مسئله قابل حل است. با ورود به صرافی با ای پی های ممنوعه، بایننس یک پیام اخطار همانند شکل زیر برای شما ارسال میکند.

کشورهای ممنوعه در بایننس

همانطور که مشاهده میکنید کشورهایی نظیر ایران، سوریه و عراق در لیست کشورهای ممنوعه توسط بایننس هستند. همچنین ورود به نسخه اینترنشنال این صرافی از کشورهایی نظیر آمریکا نیز مجاز نمیباشد. در صورت مشاهده این پیام باید سریعا از حساب بایننس خود خارج شده و وی پی ان خود را چک کنید. پس از اطمینان از اتصال VPN به IP کشورهایی غیر از موارد فوق، میتوانید مجددا وارد حساب خود شوید.

رفع انسداد بایننس در صورت مسدود شدن به جهت آی پی

 همانطور که در بخش ثبت نام در بایننس اشاره شد، حسابهای کاربری موجود به صورت دوره ای چک میشود. در مواردی که بایننس با حسابهای با IP غیر مجاز مواجه میشود، آن حسابهای کاربری به صورت موقت مسدود میشوند. در شکل زیر پیامی که در این مواقع برای کاربران صرافی ارسال میشود مشاهده میشود.

رفع انسداد بایننس

در این اخطار صرافی کلیه معاملات شما را متوقف و از شما میخواهد در ظرف حداکثر 14 روز احراز هویت کنید. در حال حاضر، این خطا با خروج از سایت صرافی و ورود مجدد به آن با آی پی مجاز رفع میشود. بنابراین در صورت مواجه شده با این خطا کافیست بر روی گزینه (Not Now) کلیک و سپس از صرافی خارج شوید. با ورود مجدد با آی پی مجاز این خطا برطرف و شما میتوانید بدون نگرانی از خدمات صرافی بهره مند شوید. توجه داشته باشید، در صورت سهل انگاری و تکرار پیاپی این خطا حساب شما به صورت دائمی مسدود خواهد شد. در این موارد، برای دسترسی به دارائی خود نیاز است با پشتیبانی صرافی بایننس در ارتباط باشید.

آیا امکان سرمایه گذاری ایرانی ها در صرافی بایننس وجود دارد؟

آیا صرافی بایننس هک میشود؟

آموزش احراز هویت سطح Intermediate بایننس

با توجه به تغییرات جدید قوانین احراز هویت بایننس، احراز هویت سطح Intermediate برای تمام کاربران صرافی اجباری شده است. برای احراز هویت سطح متوسط یا Intermediate نیاز به ارسال اطلاعات هویتی از جمله عکس سلفی و مدارک شناسایی میباشد. نوع مدارک شناسایی مورد نیاز بسته به کشور انتخابی متفات است و شامل کارت ملی، گواهینامه رانندگی و یا پاسپورت میشود.

ناگفته پیداست که مدارک شناسایی کشور ایران برای احراز هویت صرافی بایننس کاربردی ندارد. بنابراین در ظاهر این سطح از احراز هویت صرافی بایننس به مانعی برای ثبت نام ایرانیان در این صرافی بدل شده است. با این وجود همچنان راهکارهایی وجود دارد که اگر به درستی انجام شود، همچنان امکان استفاده از بایننس را فراهم میکند. شما با دنبال کردن دقیق و گام به گام این آموزش میتوانید صاحب یک اکانت وریفای شده در صرافی بایننس شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست