آموزش نحوه صحیح ثبت نام در صرافی کوکوین برای ایرانیان

پس از اعمال قوانین سختگیرانه احراز هویت در صرافی بایننس، یکی از بهترین جایگزینها برای ایرانیان صرافی کوکوین میباشد. صرافی کوکوین رتبه چهارم محبوب ترین صرافی های ارزهای دیجیتال را دارا بوده و کاربرانی فعال در تمام دنیا دارد. یکی از مهمترین دلایل محبوبیت صرافی کوکوین برای ایرانیان عدم نیاز به احراز هویت با کارت شناسایی میباشد. اگر در ثبتنام بایننس مشکل دارید، میتوانید با ثبت نام در صرافی Kucoin همچنان به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید.

در این مقاله به صورت گام به گام به آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین در موبایل و کامپیوتر میپردازیم. در ادامه با بررسی بخش های مختلف این صرافی، نحوه انتقال ارز و انجام معاملات در صرافی Kucoin  را فرا میگیریم.

محتوا پنهان

آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین

ثبت نام در صرافی کوکوین در عین سادگی دارای نکات مهمی میباشد که در طی ثبت نام باید رعایت شود.در این آموزش به صورت تصویری و گام به گام مراحل ثبت نام در این صرافی طی میشود. قبل از شروع لازم است مواردی چک شود تا ثبت نام شما بدون نقص و با بالاترین ضریب امنیتی صورت گیرد. در ادامه مهمترین نکان پیش از شروع ثبت نام  بررسی میشود.

نکات مهم پیش از شروع ثبت نام در صرافی کوکوین

سایت صرافی کوکوین به صورت رسمی از کاربران با ای پی کشور ایران پشتیبانی نمیکند. بنابراین لازم است کاربرانی ایرانی این صرافی برای ورود و ثبت نام در صرافی کوکوین از فیلترشکن استفاده کند. همچنین این صرافی برای بالا بردن تعداد و تشویق کاربران، از کدهای تخفیف ویژه جهت کاهش کارمزدهای معاملات استفاده میکند. شما نیز میتوانید در هنگام ثبت نام از این کدهای تخفیف استفاده کنید. در ادامه مهمترین نکات لازم پیش از شروع ثبت نام در کوکوین آورده شده است.

روشن بودن فیلتر شکن

ابتدا از روشن بودن فیلتر شکن خود اطمینان  حاصل کنید. بهتر است فیلترشکن شما بر روی آی پی یک کشور اروپایی تنظیم شده باشد. سعی کنید بعد از ثبت نام در صرافی کوکوین همواره از آی پی همان کشور برای ورود به این صرافی استفاده کنید. هر چند تا کنون موردی مبنی بر مسدود شدن حساب به جهت استفاده از IP های مختلف گزارش نشده است.

کد تخفیف ثبت نام در صرافی کوکوین

یکی از نکات مهم پیش از شروع ثبت نام، فراهم کردن کد تخفیف ثبت نام در صرافی کوکوین میباشد. به کمک این کد های تخفیف میتوانید کارمزد معاملات خود را تا 10 درصد کاهش دهید. این امر میتواند در دراز مدت به کاهش مبلغ قابل توجهی از کارمزد معاملات شما بیانجامد.

برای استفاده از کد های تخفیف معرف در صرافی کوکوین میتوانید از دو روش استفاده کنید. روش اول استفاده از لینک تخفیف دار ورود به صرافی میباشد. با ورود به صرافی از طریق لینک زیر و انجام مراحل ثبت نام، کد تخفیف به صورت خودکار برای شما لحاظ میشود.

لینک تخفیف دار ثبت نام در صرافی کوکوین

در روش دوم میتوانید به صورت دستی کد تخفیف معاملات صرافی کوکوین را در هنگام ثبت نام وارد کنید. در ادامه کد تخفیف معتبر صرافی کوکوین برای کاربرانی که قصد ثبتنام مستقیم در صرافی را دارند، آورده شده است. شما میتوانید با کپی و پیست آن در محل مربوطه، از تخفیفات دائمی کارمزد معاملات این صرافی بهره مند شوید.

ساخت ایمیل ویژه برای ثبت نام

از دیگر نکات مهم قبل از ثبت نام در کوکوین داشتن یک ایمیل معتبر و با امکان بازیابی میباشد. همواره توصیه میکنیم برای افتتاح حساب در صرافی های ارز دیجیتال از یک ایمیل جدید و با امکان بازیابی استفاده کنید. تجریه ثابت کرده بسیاری از ایمیلهای فعلی ما در گذشته و احتمالا با شماره هایی بدون امکان بازیابی ساخته شده است. توصیه میکنیم قبل از هر چیز یک ایمیل جدید با شماره موبایل در درسترس برای  بازیابی در صورت نیاز بسازید. بدیهی است اگر از امکان بازیابی ایمیل فعلی خود اطمینان دارید میتوانید با ایمیل فعلی خود مراحل ثبت نام را انجام دهید.

آموزش گام به گام ثبت نام در کویکوین

پس از رعایت نکات ذکر شده، در این بخش به آموزش نحوه صحیح ثبت نام در صرافی کوکوین میپردازیم.  برای انجام مراحل ثبت نام میتوانید از موبایل یا کامپیوتر استفاده کرده و هیچ محدودیتی در استفاده از موبایل وجود ندارد. تصاویر این آموزش نیز برای هر دو نسخه کامپیوتر و اپلیکیشن موبایل صرافی Kucoin آماده شده است. در ادامه به صورت گام به گام، مراحل ثبت نام در این صرافی را پی میگیریم.

ورود به صفحه ثبت نام صرافی کوکوین

برای ورود به صفحه ثبت نام صرافی کوکوین بر روی لینک زیر کلیک کنید. لازم به ذکر است این صرافی دارای یک اپلیکیشن موبایل قدرتمند نیز میباشد. شما میتوانید پس از ثبت نام  اپلیکیشن موبایل کوکوین را دانلود و بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.

پس از کلیک بر روی لینک ورود به صرافی کوکوین صفحه زیر در موبایل و کامپیوتر قابل مشاهده خواهد بود. برای ثبت نام در Kucoin میتوان از شماره موبایل و یا آدرس ایمیل استفاده کرد. متاسفانه صرافی کوکوین از پیش شماره های کشور ایران پشتیبانی نمیکند. بنابراین تنها راه ثبت نام در این صرافی برای ایرانیان استفاده از آدرس ایمیل میباشد.

ثبت نام در صرافی کوکوین

در نسخه کامپیوتر در بخش بالای صفحه نمایش بر روی گزینه Email کلیک کنید. در نسخه موبایل نیز این گزینه در گوشه سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد.

وارد کردن ایمیل و تایید آن

در مرحله بعدی ثبت نام در صرافی کوکوین باید آدرس ایمیل خود را وارد و آن را تایید کنید. تایید آدرس ایمیل به وسیله وارد کردن یک کد 6 رقمی که به ایمیل شما ارسال میشود صورت میگیرد. برای این منظور ابتدا آدرس ایمیل خود را در بخش مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه Send Code کلیک کنید.

تایید ایمیل در ثبت نام در کوکوین

بدین صورت یک کد 6 رقمی به آدرس ایمیل وارد شده ارسال میشود. در مرحله بعد کد مورد نظر را در بخش مربوطه وارد کنید. در صورتی که ایمیل تایید آدرس پست الکترونیک خود را دریافت نکرده اید بدین ترتیب عمل کنید. ابتدا آدرس ایمیل وارده را مجددا چک کنید و مجددا بر روی گزینه Send Code کلیک کنید. اگر باز هم ایمیلی از طرف صرافی کوکوین دریافت نکرده اید، با یک ایمیل جدید همین مراحل را تکرار کنید.

تعیین رمز عبور و کد تخفیف صرافی کوکوین

در مرحله بعدی ثبت نام در صرافی کوکوین لازم است یک رمز عبور جهت ورود به این صرافی تعیین کنید. رمز عبور شما باید بین 7 تا 32 کاراکتر ، دارای حروف بزرگ و کوچک و حداقل یک عدد باشد. به عنوان مثال رمز عبور شما میتواند فرمتی مشابه Abcd@1234 داشته باشد.

کد تخفیف صرافی کوکوین یا Referral code

اگر برای ورود به صرافی کوکوین از لینک تخفیف دار استفاده کرده باشید، کد تخفیف به صورت خودکار لحاظ میشود. در غیر این صورت لازم است کد تخفیف یا همان کد معرف Referral Code را به صورت دستی وارد کنید. کدهای تخفیف باعث کاهش کارمزد پرداختی شما برای انجام معاملات در صرافی کوکوین میشوند. در شکل زیر نحوه وارد کردن کد تخفیف به همراه کد تخفیف معتبر صرافی کوکوین آورده شده است.

کد تخفیف ثبت نام صرافی کوکوین

rJ2KSXG

کد تخفیف صرافی کوکوین

همانند شکل فوق، کد تخفیف را در بخش Referral code وارد و در نهایت بر روی گزینه Sign Up کلیک کنید. بدین ترتیب حساب کاربری شما در صرافی Kucoin ساخته میشود.

گرفتن نسخه پشتیبان و فعال سازی شناسایی دو عاملی

صرافی ارز دیجیتال محلی برای نگهداری دارایی شما بوده و همواره بایستی دسترسی ایمن شما به این دارایی ها تضمین گردد. بنابراین باید امکان دسترسی سایر افراد، بدون اطلاع شما به کیف پول شما ناممکن گردد. در عین حال بایستی در صورت عدم دسترسی شما به حساب خود ،در صرافی کوکوین، امکان بازیابی آن برای شما فراهم باشد.

برای این منظور صرافی کوکوین استفاده از شناسایی دو عاملی را پیشنهاد میدهد. شناسایی دو عاملی به کمک ارسال یک کد به تلفن همراه شما انجام میشود و همانند رمز دوم پویا عمل میکند. در حال حاضر متاسفانه صرافی کوکوین از پیش شماره های ایران برای دریافت دو عاملی پشتیبانی نمیکند. بنابراین بایستی برای دریافت کد دو عاملی از نرم افزار Google Authentication استفاده نمود.

نحوه فعال سازی شناسایی دو عاملی

پس از اتمام ثبت نام و ورود به صرافی کوکوین با موبایل یا کامپیوتر به صفحه اصلی این صرافی هدایت میشوید. برای فعال سازی شناسایی دو عاملی ابتدا لازم است به منوی اصلی صرافی بروید. محل قرارگیری منوی اصلی Kucoin در شکل زیر در موبایل و کامپیوتر نمایش داده شده است.

صفحه اصلی کوکوین

بر روی آیکون منو در صفحه اصلی صرافی کلیک کنید تا منوی اصلی باز شود. در منوی اصلی همانند شکل زیر در نسخه موبایل بر روی Security و در کامپیوتر بر روی Account Security کلیک کنید.

منوی اصلی Kucoin

نصب نرم افزار Google Authenticator بر روی موبایل

در ادامه لازم است گزینه Google Verification  را فعال کنید. به کمک این نرم افزار، کد های دو عاملی با طول عمر 60 ثانیه برای صرافی کوکوین ساخته میشود. در ادامه لینک دانلود نرم افزار گوگل آسنتیکیتور در گوشی های آیفون و اندروید آورده شده است

پس  از دانلود و فعال سازی این اپلیکیشن در موبایل خود، میتوانید ادامه فرایند فعال سازی شناسایی دو عاملی را دنبال کنید.

فعال سازی Google Verification در صرافی کوکوین

پس از کلیک بر روی گزینه Security ، لیستی از تمهیدات امنیتی قابل اعمال در صرافی کوکوین ظاهر میشود. از بین گزینه های این لیست فعال بودن گزینه های  Google Verification ، Email و Password ضروروی میباشد. همچنین فعال کردن گزینه Touch ID باعث الزامی شدن وارد کردن اثر انگشت برای ورود از طریق اپلیکیشن کوکوین میشود. برای فعال سازی شناسایی دو عاملی از طریق اپلیکیشن گوگل از میان گزینه ها Google Verification را انتخاب و فعالسازی کنید.

فعال سازی google verification در کوکوین

با انتخاب این گزینه ابتدا باید با وارد کردن یک کد که به ایمیل شما ارسال میشود درخواست خود را تایید کنید. برای این منظور در صفحه جدید باز شده بر روی گزینه Send Code کلیک کنید. در مرحله بعد با مراجعه به ایمیل خود، کد مورد نظر را در بخش مربوطه وارد و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

رمز فعال سازی شناسایی دو عاملی و گرفتن نسخه پشتیبان

با کلیک بر روی گزینه Next در مرحله قبل رمز فعال سازی شناسایی دو عاملی به صورت حروف و  QR Code ظاهر میشود. لازم است این کد را در نرم افزار Google Authenticator وارد و کد تایید دو عاملی را از این نرم افزار دریافت کنید. توجه داشته باشید رمز فعال سازی دوعاملی تنها راه دسترسی مجدد به حساب کاربری شما در صورت مفقود شدن تلفن همراه شما میباشد. بنابراین لازم است حتما این کد را به صورت حروف و یا QR Code در جای مطمئن ذخیره و نگهداری کنید.

کد بازیابی حساب صرافی کوکوین

پس از وارد کردن کد فوق در نرم افزار گوگل آسنتیکیتور، کد 6 رقمی این نرم افزار را در بخش 2FA Code وارد کنید. توجه داشته باشید کد های این نرم افزار بعد از 60 ثانیه منقضی شده و باید کد جدید دریافت گردد. در انتها نیز بر روی دکمه آبی انتهای صفحه کلیک کنید تا فرایند فعالسازی شناسایی دو عاملی تکمیل گردد.

بدین ترتیب ثبت نام شما در صرافی Kucoin تکمیل میشود. برای آموزش نحوه شارژ حساب و کار با این صرافی میتوانید ادامه این مطلب را دنبال کنید.

آموزش نحوه واریز و برداشت ارز در صرافی کوکوین

در مرحله قبل مراحل ثبت نام در صرافی کوکوین را با موفقیت پیمودیم. حال لازم است با نحوه شارژ حساب و ترید در این صرافی آشنا شوید. در این بخش ابتدا به آموزش نحوه شارژ کیف پول صرافی کوکوین میپردازیم . در ادامه با انواع والت های داخلی این صرافی آشنا میشویم و نحوه انتقال ارز بین والت های داخلی را می آموزیم. در انتها نیز با نحوه برداشت ارزهای دیجیتال از صرافی کوکوین آشنا میشویم.

صرافی کوکوین نیز همانند سایر صرافیهای ارز دیجیتال دارای کیف پول یا والت درونی برای نگهداری از انواع ارزها میباشد. با این تفاوت که والت اصلی یا Main wallet این صرافی از والت تریدینگ یا Trading wallet مجزا میباشد. بدین ترتیب با واریز ارز دیجیتال به حساب خود در صرافی کوکوین ، ابتدا ارز  به کیف پول اصلی منتقل میشود. بنابراین در صورتی که قصد انجام معاملات را دارید، بایستی ارز خود را به والت Trading این صرافی منتقل کنید. در ادامه نحوه انتقال وجه به صرافی کوکوین و نحوه انتقال آن بین والتهای درونی این صرافی شرح داده میشود.

آموزش نحوه واریز وجه به کوکوین

واریز وجه یا شارژ حساب کوکوین از بخش واریز یا Deposit انجام میشود. برای دسترسی به این بخش، ابتدا باید بر روی گزینه Assets یا دارایی ها کلیک کنید. در شکل زیر نحوه دسترسی به بخش دارایی ها در این صرافی ارز دیجیتال نمایش داده شده است.

دسترسی به کیف پول کوکوین

پس از کلیک بر روی گزینه Assets یا دارایی ها وارد بخش کیف پول صرافی کوکوین میشویم. کیف پول صرافی کوکوین به چهار بخش Main Wallet یا کیف اصلی ، Spot Wallet ، Future wallet و Pool wallet تقسیم میشود. بنابراین شما باید برای انجام هر نوع از معاملات کیف پول مختص به آن نوع از معاملات را شارژ کنید.  مثلا اگر قصد انجام معاملات اسپت یا فیوچر را دارید باید موجودی خود را از والت اصلی به والت اسپات یا فیوچر منتقل کنید.

برای واریز وجه از خارج از صرافی به کوکوین چه والتی را انتخاب کنیم؟

وقتی قصد واریز وجه از یک منبع خارجی به صرافی کوکوین را دارید، ابتدا باید ارز دیجیتال خود را به Main Wallet منتقل کنید. در مرحله بعد میتوانید به کمک گزینه Transfer یا انتقال، ارز خود را به هر یک از والت های اسپات یا فیوچر منتقل کنید. در ادامه نحوه انتقال ارز به کیف پول اصلی یا Mail Wallet را آموزش میدهیم.

نحوه واریز ارز دیجیتال به والت اصلی کوکوین

برای انتقال ارز دیجیتال از خارج از صرافی کوکوین ابتدا در بخش Assets بر روی گزینه Deposit یا واریز کلیک کنید. در شکل زیر محل قرار گیری بخش Deposit یا واریز وجه در دو نسخه موبایل و کامپیوتر نمایش داده شده است.

نحوه واریز وجه در صرافی کوکوین

در مرحله بعد لازم است نام ارز دیجیتالی که قصد واریز آن را دارید انتخاب کنید. همانطور که مشاهده میکنید، در صرافی Kucoin ، امکان واریز مستقیم تمامی ارزهای دیجیتال لیست شده در این صرافی را دارید.

انتخاب ارز دیجیتال برای واریز

هر یک از ارزهای دیجیتال موجود در این صرافی دارای یک ادرس کیف پول مختص به خود هستند. با کلیک بر روی هر یک از ارزهای دیجیتال موجود در بخش Deposit، آدرس اختصاصی آن جهت واریز نمایش داده میشود.

انواع آدرس های کیف پول

پس از انتخاب نوع ارز دیجیتال در مرحله قبل، آدرس کیف پول آن ارز جهت واریز وجه در شبکه های مختلف نمایش داده میشود. علاوه بر آدرس کیف پول، نوع شبکه انتقال آن ارز دیجیتال نیز بسیار مهم است. صرافی کوکوین برای انواع ارزهای دیجیتال از چندید شبکه  انتقال مختلف پشتیبانی میکند. بنابراین در هنگام انتقال ارزهای دیجیتال باید علاوه بر نوع ارز دیجیتال به شبکه انتقال آن نیز توجه شود. در شکل زیر قسمت های مختلف بخش  آدرس ارز دیجیتال نمایش داده شده است.

آدرس واریز ارز دیجیتال

در شکل فوق بخش قرمز رنگ نوع شبکه انتقال ارز دیجیتال را مشخص میکند. همواره توجه داشته باشید نوع شبکه انتقال ارز همواره باید برای فرستنده و گیرنده ارز دیجیتال یکسان انتخاب شود. بخش آبی رنگ همان آدرس والت میباشد که به صورت یک سری حروف و اعداد نمایش داده میشود. آدرسهای والت یا همان آدرس کیف پول متناسب نوع ارز انتخابی و همچنین نوع شبکه انتقال متفاوت میباشند.

پس از انتخاب نوع شبکه و مشاهده آدرس والت، لازم است آدرس مورد نظر  برای فرستنده ارز دیجیتال ارسال گردد. بهترین و ایمن ترین روش ارسال آدرس والت کپی کردن آن و پیست کردن آن برای فرستنده ارز دیجیتال میباشد. برای این منظور میتوانید از بخش سبز رنگ مشخص شده در شکل فوق استفاده و آدرس مورد نظر را کپی کنید. همچنین در این بخش ار صرافی کوکوین میتوانید آدرس کیف پول را به صورت QR Code مشاهده کنید.

نحوه انتقال ارز دیجیتال به تریدینگ والت کوکوین

همانطور که در بخش های قبلی گفته شد، صرافی کوکوین دارای 3 نوع والت مجزا میباشد. این والت ها شامل Main Wallet جهت نگهداری و انتقال ارزهای دیجیتال، Trading Wallet جهت انجام معاملات و Pool Wallet میباشد. بنابراین اگر قصد ترید در صرافی کوکوین را دارید ابتدا باید ارز را از والت اصلی به تریدینگ والت منتقل کنید.

برای این منظور بایستی از بخش Assets یا دارایی ها گزینه Transfer یا انتقال را انتخاب کنید. در شکل زیر نحوه دسترسی به این بخش در نسخه موبایل و کامپیوتر صرافی کوکوین نمایش داده شده است.

انتقال ارز داخل صرافی کوکوین

پس از انتخاب گزینه Transfer میتوانید باید ارز دیجیتال خود را از میان لیست ارزهای دیجیتال انتخاب کنید. در مرحله بعد باید نوع والت مبدا و مقصد جهت انتقال ارز دیجیتال را وارد کنید. به عنوان مثال فرض کنید قصد انتقال ارز از والت اصلی به والت معاملات جهت انجام ترید را دارید. در این صورت باید باید والت مبدا را Main Wallet و والت مقصد را Trading Wallet انتخاب نمایید. توجه داشته باشید انتقال ارز والت های مختلف درون اکانت شما در صرافی کوکوین هیچ گونه کارمزدی ندارد.

آموزش برداشت ارز از صرافی کوکوین

برداشت ارز ازصرافی کوکوین نیز از بخش Assets یا دارایی ها انجام میشود. برای برداشت وجه ابتدا باید ارز دیجیتال خود را به والتی اصلی یا Main Wallet منتقل کنید. در مرحله بعد با کلیک بر روی دکمه Withdraw و وارد کردن آدرس والت مقصد، ارز دیجیتال خود را منتقل کنید. صرافی کوکوین جهت افزایش ایمنی برای برداشت ارزهای دیجیتال رمز Google verification و Trading Password میخواهد. بنابراین قبل از هرچیز باید یک پسورد معاملات (Trading Password) و همچنین شناسایی گوگل آسنتیکیتور اکانت خود را فعال کنید.

نکات امنیتی برداشت وجه از کوکوین

در شکل فوق نحوه دسترسی به بخش تنظیمات امنیتی نمایش داده شده است. برای برداشت وجه از صرافی کوکوین لازم است دو بخش تیک خورده در شکل فوق فعال گردد. لازم به ذکر است Trading Password یک رمز 6 رقمی است که در بخش Account Security قابل تنظیم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست