کیف پول اکسودوس

قبل از اینکه اقدام به خرید بیت کوین کنید نیازمند یک کیف پول یا والت بیتکوین مناسب میباشید. ساخت کیف پول بیتکوین (والت) بسیار ساده و آسان است و میتوان در کمتر از 5 دقیقه یک والت بیتکوین ساخت. مرسوم ترین کیف پول بیت والت های نرم افزاری است که بر روی گوشی موبایل یا کامپیوتر نصب میشوند. امنیت یک والت معتبر نرم افزاری بسیار بالا است و درصد احتمال هک شدن آن تقریبا صفر است. در ادامه آموزش نحوه ساخت معروف ترین، ایمنترین و آسانترین والت های بیت کوین میپردازیم.

معرفی بهترین کیف پول های بیت کوین

کیف پول های بیتکوین به سه دسته کاغذی، سخت افزاری و نرف افزاری تقسیم نمیشوند. از نظر امنیت بهترین نوع والت، کیف پول های سخت افزاری هستند که نیاز به تهیه یک دستگاه فلش مانند به نام والت سخت افزاری دارد. از نظر فراوانی و آسان بودن ساخت مرسومترین وَلِت های بیت کوین گروه نرم افزاری هستند. این کیف پول ها قابلیت نصب بر روی موبایل یا کامپیوتر را دارند و از امنیت مناسبی برخوردارند.

ویژگی های یک والت بیتکوین مناسب

یک کیف پول مناسب باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 • از امنیت بالایی برخوردار باشد و به آسانی هک نشود.
 • در هنگام برداشت بیت کوین کارمزد منطقی کسر کند.
 • یک والت خوب باید دارای نسخه هایی برای موبایل و دسکتاپ باشد.
 • محیط کاربری آن زیبا و در عین حال آسان و قابل یادگیری باشد.
 • یک کیف پول خوب باید از ارزهای دیجیتال مختلفی پشتیبانی کند.
 • امکان تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر در درون کیف پول وجود داشته باشد.

در ادامه به معرفی بهترین کیف پول های بیتکوین و آموزش گام به گام ساخت آن ها میپردازیم.

آموزش ساخت کیف پول رایگان اکسودوس

یکی از زیباترین ، امنترین  و آسانترین کیف پول های رایگان  ارز دیجیتال والت اکسودوس میباشد. این وَلِت بیتکوین دارای دو نسخه موبایل شامل اندرید و آی او اس و همچنین نسخه قابل نصب بر روی کامپیوتر میباشد. نصب این کیف پول بسیار آسان و همانند نصب یک اپلیکیشن موبایل است. مهمترین مزیت های کیف پول اکسودوس عبارت است از:

 • امنیت بالا و قابلیت فعال سازی اثر انگشت و پسورد
 • پشتیبانی از تعداد زیادی ارزهای دیجیتال
 • بهرمندی از صرافی داخلی و امکان تبدیل ارزهای دیجیتال به یک دیگر در داخل کیف پول
 • رابط کاربری بسیار اسان و محیط کار زیبا

طریقه نصب و فعال سازی کیف پول اکسودوس

نصب و راه اندازی کیف پول بیت کوین اکسودس کاملا رایگان است. برای نصب این والت کافیست به سایت این کیف پول بیت کوین یا گوگل پلی، اپ استور و… مراجعه کنید. سپس نام کیف پول اکسودوس (Exodus) را جست و جو و این وَلِت ارز دیجیتال را به آسان بر روی گوشی خود نصب کنید.

نحوه نصب کیف پول اکسودوس

هنگام جست و جو برای نصب کیف پول اکسودوس به لوگوی آن و تعداد نصب های قبلی توجه کنید تا از هرگونه نصب نرم افزاری غیر اصلی پرهیز شود. پس از تکمیل فرایند Install کیف پول اکسودوس آماده استفاده است. در ادامه به معرفی کامل بخش های مختلف این وَلِت میپردازیم.

معرفی بخش های مختلف والت اکسودوس

کیف پول اکسودوس دارای سه بخش اصلی است، این بخش ها شامل نمایش دارایی ها، بخش صرافی داخلی و تنظیمات میباشد. در ادامه به معرفی کامل این سه بخش میپردازیم.

محیط کار کیف پول اکسودوس

بخش اول، نمایش دارایی ها

کیف پول اکسودوس علاوه بر بیت کوین از سایر ارزهای دیجیتال نیز پشتیبانی میکند. در بخش دارایی ها (بخش 1 در شکل بالا) تمام دارایی های ارز دیجیتال شما به صورت تفکیکی (بخش 4) و به صورت نمودار دایره ای (بخش 5) قابل نمایش است.

در بخش 4 در نمایش دارایی به راحتی با کلیک بر روی More cryptoes میتوانید هر ارز دیجیتالی را به لیست خود اضافه کنید.

بخش دوم، صرافی داخلی اکسودوس

یکی از مزیت های کیف پول اکسودوس دارا بودن صرافی داخلی میباشد. این بدان معنی است که برای تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر نیازی نیست ارزهای خود را از وَلِت خارج کنید. این قابلیت در زمان نوسانات شدید قیمت بیت کوین یا سایر ازهای دیجیتال بسیار مفید خواهد بود. در شکل زیر بخش های مختلف صرافی داخلی اکسودوس معرفی شده است.

کاربرد صرافی داخلی کیف پول

فرض کنید در یک ساعت قیمت بیت کوین شدیدا بالا میرود و شما میخواهید سریعا و قبل از پایین آمدن قیمت بیت کوین از آن سود کنید. به راحتی میتوانید از بخش صرافی داخلی، بیت کوین خود را به صورت موقت به اتریم یا تتر تبدیل کنید. پس از پایین آمدن و افت دوباره قیمت بیت کوین میتوانید آن را به بیت کوین برگردانید.

نکته مهم درباره صرافی داخلی کیف پول بیت کوین

اصولا تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر بهتر است در صرافی های بزرگ و اصلی مانند بایننس انجام شود. مشکل صرافی های داخلی تمام کیف پول های بیت کوین در میزان کارمزد بالای آن ها میباشد. بنابراین توصیه میکنیم فقط در شرایط ویژه و خاص از صرافی های کیف پول های نرم افزاری از جمله اکسودوس استفاده کنید.

بخش سوم، تنظیمات امنیتی کیف پول

سومین بخش اصلی کیف پول اکسودوس بخش تنظیمات امنیتی میباشد. تنظیمات این بخش تنها راه بازیابی کیف پول درصورت از دست دادن دسترسی به والت در اثر گم شدن گوشی و… میباشد. بنابراین توسیه میکنیم برای بالا بردن امنیت کیف پول و همچنین امکانپذیر کردن بازیابی والت در اثر مفقودی و… این قصمت را حتما ملاحظه نمایید.

تنظیمات اکسودوس

 

همان طور که در شکل نیز مشاهده میکنید صفحه تنظیمات شامل چار بخش میباشد که در ادامه بررسی میشود.

 1. بخش اول شامل تنظیماتی و کلید های خصوصی برای بازیابی کیف پول
 2. بخش دوم شامل تنظیمات عمومی مانند رنگ ها و صدا ها
 3. بخش سوم مربوط به پشتیانی کیف پول میباشد
 4. بخش چهارم مربوط به افزودن ارزهای دیجیتال جدید است
ذخیره کلید های خصوصی کیف پول اکسودوس

تنها راه دسترسی به دارایی شما درصورت ازدست رفتن دسترسی به گوشی موبایل استفاده از کلید های خصوصی میباشد. والت اکسودوس کلید های خصوصی را به صورت مجموعه ای از کلمات ارائه میدهد. کاربران این کیف پول بهتر است در اولین فرصت نسبت به یادداشت این کلمات با ترتیبی که سایت نشان میدهد اقدام کنند.

شارژ کیف پول بیت کوین چگونه است؟

برای شارژ کیف پول کافیست آدرس عمومی کیف پول خود را برای فروشنده ارسال کنید. توجه داشته باشید اگر قصد شارژ هر ارز دیجیتالی را دارید، آدرس کیف پول همان ارز را ارسال کنید. برای مثال در کیف پول اکسودوس در صفحه اصلی ابتدا بر روی بیت کوین کلیک کنید. وارد صفحه زیر میشوید.

برداشت و واریز به کیف پول

 

برای واریز به کیف پول و شارژ آن بر روی فلش سمت راست کلیک کنید. سپس آدرس والت خود را کپی و برای فرستنده بیت کوین یا سایر ازهای دیجیتال ارسال کنید.

فهرست