آموزش بایننس به فارسی

آموزش بایننس به صورت تصویری و گام به گام

صرافی بایننس به عنوان بزرگترین صرافی ارز دیجیتال تقریبا تمام نیازهای فعالان حوزه ارزهای دیجیتال را پوشش میدهد. گستردگی بخش های مختلف این صرافی ضرورت آموزش بایننس به طور کاملا کاربردی را ایجاب میکند.

در این آموزش ابتدا به معرفی بخش های مختلف سایت صرافی و نحوه کار با بایننس میپردازیم. در مرحله بعد با نحوه واریز و برداشت ارز در سایت بابننس و ارزانترین روش شارژ حساب آشنا میشویم. در ادامه  آموزش ترید در بایننس به صورت تصویری را با ذکر مثال فرا میگیریم.

با توجه به کاربردی و گام به گام بودن این آموزش توصیه میشود جهت کارایی بیشتر ، ابتدا به کمک راهنمای سایت در صرافی بایننس ثبت نام کنید. سپس مراحل آشنایی و ترید در بایننس را همراه با آموزش به صورت گام به گام انجام دهید.

آموزش نحوه صحیح ثبت نام در بایننس

ورود به سایت بایننس و دنیای پرسود معاملات ارزهای دیجیتال با ثبت نام در بایننس آغاز میشود. رعایت موارد مهم و حیاتی در ثبت نام در سایت بایننس باعث حفظ سرمایه شما و کاهش کارمزدها میشود. در لینکهای زیر آموزش نحوه صحیح ثبت نام در بایننس بهمراه لینک تخفیف دار ثبت نام در صرافی قرار داده شده است. توصیه میشود ابتدا، به طور صحیح در سایت ثبت نام و نکات ایمنی از جمله گرفتن رمز بازیابی اکانت را انجام دهید.

 • ابتدا حتما فیلتر شکن (VPN) خود را روشن کنید.
 • برای ثبت نام از لینک تخفیف دار یا کد تخفیف استفاده کنید. (تاثیرگزار در کاهش کارمزد معاملات)
 • بعد از ثبت نام حتما از حساب خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

در لینک زیر نحوه صحیح ثبت نام در صرافی بایننس و نحوه گرفتن نسخه پشتیبان آموزش داده شده است.

برای ثبت نام در صرافی بایننس حتما فیلترشکن (VPN) موبایل و یا کامپیوتر خود را روشن کنید. آی پی فیلترشکن شما باید بر روی کشورهایی غیر از آمریکا تنظیم شده باشد (به عنوان مثال کشورهای اروپایی). پس از اطمینان از روشن بودن فیلترشکن بر روی لینک زیر کلیک کنید.

آموزش بخش های مختلف صرافی بایننس

پس از ثبت نام در صرافی بایننس با ورود به سایت این صرافی با صفحه زیر مواجه میشویم. این صفحه که صفحه نخست سایت میباشد شامل اصلی ترین بخش های سایت است که در ادامه بررسی میکنیم.

آموزش صفحه اصلی سایت بایننس

همانگونه که در شکل فوق مشاهده میکنید، بخش های مختلف صفحه اصلی سایت بایننس علامت گذاری شده است. در ادامه آموزش بایننس به ترتیب به بررسی سریع  این بخشها میشود.

 1. بخش شماره یک یا Buy Crypto مربوط به خرید ارزهای دیجیتال به صورت (Fiat) میباشد و نیاز به کردیت کارت و احراز هویت دارد.
 2. بخش شماره دو ، (Market) مربوط به بازار های مختلف ارزهای دیجیتال صرافی بایننس میباشد.
 3. بخش سوم مربوط به انتخاب حالت معاملات یا (Trade) در صرافی بایننس میشود.
 4. بخش چهارم ، (Derivatives) مربوط به امکانات جذاب وام دهی و اهرم های افزایش سرمایه بایننس میباشد.
 5. بخش پنجم والت (Wallet) یا کیف پول شما در صرافی بایننس میباشد.
 6. بخش ششم (Orders) مربوط به کلیه سفارشات شما در صرافی میباشد.
 7. بخش هفتم مربوط به حساب کاربری شما، احراز هویت و کلیه تنظیمات امنیتی آن میباشد.
 8. بخش هشتم به پیام های صرافی بایننس در خصوص اکانت شما اختصاص دارد.
 9. بخش نهم (Announcement) به پیام ها و اطلاعیه های عمومی بایننس اختصاص دارد.
 10. بخش دهم به تماس با پشتیبنی آنلاین بابننس اختصاص دارد.

آموزش نحوه واریز و برداشت وجه در صرافی بایننس

در این بخش از آموزش بایننس به آموزش نحوه واریز و برداشت وجه در صرافی بایننس میپردازیم. واریز و برداشت ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس از طریق بخش والت (Wallet) یا کیف پول انجام میشود. در ادامه با بخش والت بایننس و بهترین و ارزانترین روشهای واریز یا برداشت ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس آشنا میشویم.

آشنایی با کیف پول یا والت صرافی بایننس

برای مشاهده موجودی خود و یا هرگونه واریز و برداشت وجه باید به بخش والت (Wallet) یا کیف پول  صرافی بایننس مراجعه کنید. بخش والت صرافی بایننس، شامل چندید کیف پول مختلف میشود که هر یک به معاملات خاصی اختصاص دارند. مهمترین و کاربردی ترین کیف پولهای بایننس والت Spot و Future میباشد. در شکل زیر بخش های مختلف والت بایننس توضیح داده شده است.

آموزش کیف پول بایننس

همانطور که در شکل فوق مشاهده میکنید، در بالای صفحه بخش Deposit برای واریز وجه میباشد. در کنار آن، بخش Withdraw برای برداشت وجه و بخش Transfer برای انتقال ارز از بخشی به بخش دیگر میباشد.  در ادامه مقاله آموزش بایننس ، والت های مختلف داخل صرافی بایننس قابل مشاهده است. این والت ها  هر یک کاربرد خاص خود را دارد و مهمترین آنها والت اسپات و فیوچرز میباشد. در ادامه با نحوه شارژ حساب بایننس آشنا میشویم.

آموزش نحوه دریافت ارز دیجیتال در صرافی بایننس

حساب صرافی بایننس به دو طریق خرید مستقیم ارز از بایننس و دریافت ارز دیجیتال قابل شارژ است. روش اول به دلیل تحریم های بانکی ، نیاز به احراز هویت و عدم دسترسی ایرانیان به کردیت کارت قابل استفاده نیست. بنابراین تنها روش شارژ حساب بایننس برای ایرانیان دریافت مستقیم ارز دیجیتال از منابع دیگر میباشد. در ادامه به نحوه دریافت ارز دیجیتال در بایننس و معرفی بهترین و ارزانترین روش شارژ بایننس میپردازیم.

آموزش دریافت ارز دیجیتال در بایننس

در شکل فوق از آموزش بایننس ، نحوه دریافت ارز دیجیتال در بایننس (Deposit crypto) نمایش داده شده است. بعد از زدن دکه Deposit در بخش والت و انتخاب گزینه Deposit crypto وارد بخش دریافت ارز دیجیتال میشویم. در این بخش ابتدا ارز دیجیتالی که قصد دریافت آن را داریم انتخاب میکنیم. در مرحله بعد نت ورک یا شبکه ای که قرار است ارز دیجیتال را از طریق آن دریافت کنیم انتخاب میکنیم. در مرحله آخر با ظاهر شدن آدرس والت ما، متناسب نوع ارز و شبکه آن، آن را کپی و برای واریز کننده ارسال میکنیم. در ادامه با بهترین و ارزانترین روش شارژ حساب بابننس آشنا میشویم.

بهترین و ارزانترین روش واریز ارز و شارژ حساب بایننس

همواره باید برای واریز و انتقال ارزهای دیجیتال از یک والت خارجی به والت بایننس مقداری کارمزد شبکه پرداخت نمود. این کارمزد در مواردی به ده ها دلار میرسد که عملا انتقال ارزهای دیجیتال به بایننس را پرهزینه میکند. علاوه بر این، به دلیل وجود چندین شبکه مختلف انتقال برای هر ارز دیجیتال، امکان عدم تطابق شبکه فرستنده و گیرنده وجود دارد. در نتیجه مورد دوم ، یعنی ارسال ارز از دو شبکه مختلف، ارز دیجیتال شما به طور کامل از دست میرود. خوشبختانه برای حل این دو مسئله یک راهکار ساده وجود دارد که در ادامه بیان میشود.

ارسال تمامی ارزهای دیجیتال از یک والت درون صرافی بایننس به والتی دیگر درون این صرافی رایگان میباشد. همچنین سایت بایننس به صورت اتوماتیک قابلیت تشخیص نوع شبکه انتقال ارز درون خود بایننس را دارد. بنابراین کافیست ارز دیجیتال خود را از یک والت بایننس معتبر و وریفای شده دریافت کنید و به راحتی کارمزد بالا و امکان اشتباه را حذف کنید.

برای این منظور میتوانید از والت های وریفای شده Bitcoinforsales در صرافی بایننس استفاده کنید. تیم پشتیبانی ما به صورت شبانه روزی آماده دریافت سفارشات واریز ارزهای دیجیتال شما به صورت ریالی میباشند. برای هماهنگی میتوانید از طریق واتس آپ به شماره 09120242910 پیام دهید.

آموزش برداشت ارز از صرافی بایننس

همانند واریز وجه تنها روش برداشت وجه از صرافی بایننس برای ایرانیان برداشت به صورت ارز دیجیتال میباشد. برای برداشت ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس ابتدا باید به بخش والت یا کیف پول سایت مراجعه کنید. در مرحله بعد گزینه Withdraw یا برداشت ، در بالای صفحه را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه صفحه برداشت ارز دیجیتال همانند شکل زیر باز میشود. در شکل زیر از آموزش بایننس نحوه انجام این کار قابل مشاهده است.

آموزش برداشت ارز از بایننس

در صفحه برداشت ارز دیجیتال ، در گام اول ابتدا ارزی که قصد برداشت آن را دارید انتخاب کنید. در مرحله بعد آدرس گیرنده ارز دیجیتال را به دقت وارد کنید، بهتر است حتما ادرس را کپی و در بخش مورد نظر پیست کنید. در مرحله بعد شبکه انتقال ارز دیجیتال را وارد کنید، توجه داشته باشید این شبکه باید دقیقا همان شبکه آدرس والت گیرنده ارز باشد. همواره در نظر داشته باشید که واریز و برداشت ارزهای دیجیتال فرایندی غیر قابل بازگشت است. بنابراین در صورت بروز خطا و اشتباه از طرف شما تمام پول شما از بین میرود.

بهترین و ارزانترین روش برداشت ارز از صرافی بایننس

همانطور که در بخش واریز اشاره شد، واریز و برداشت ارز درصورتی که داخل صرافی بایننس باشد، بدون کارمزد شبکه صورت میگیرد. همچنین بایننس به صورت اتوماتیک شبکه آدرسهای والت خود را شناسایی میکند. این دو مسئله باعث کاهش هزینه انتقال وجه و حداقل شدن امکان اشتباه در فرایند انتقال ارزهای دیجیتال میشود.

شما میتوانید برای نقد کردن درآمد خود از صرافی بایننس و یا برداشت وجه از والتهای ما در این صرافی استفاده کنید. بدین ترتیب میتوانید با حداقل هزینه درآمد خود از بایننس را به صورت ریالی و در هر ساعت شبانه روز دریافت کنید. برای هماهنگی با پشتیبانی سایت و دریافت آدرس والت بایننس به شماره واتس آپ 09120242910 پیام دهید.

آموزش نکات بخش مارکت (Markets) در صرافی بایننس

یکی از مهمترین بخش های صرافی بایننس بخش مارکت میباشد. در این بخش امکان مقایسه قیمت ارزهای دیجیتال و تغییرات انها در بازه های زمانی مختلف فراهم شده است. در واقع یکی از بهترین بخش ها برای شناسایی ارزهای دیجیتال مستعد افزایش قیمت همین بخش مارکت میباشد. در ادامه آموزش بایننس به بررسی بیشتر این بخش میپردازیم.

آموزش بخش مارکت صرافی بایننس

اولین بخش مربوط به دسته بندی های مختلف ارزهای دیجیتال بر اساس نوع بازار یا خانواده آنها میباشد. در این بخش میتوانید ارزهای دیجیتال را بر اساس حوزه های مختلف (Zones) مشاهده کنید. مثلا تمامی ارزهای بر مبنای ان اف تی (NFT) و یا ارزهای حوزه دیفای (Defi) لیست شده در صرافی بایننس. همچنین میتوانید ارزهای دیجیتال را بر اساس نوع بازار Spot یا Future مشاهده کنید. اگر قصد معامله به صورت معمول را دارید این بخش را بر روی حالت اسپات قرار دهید.

بخش دوم تعیین کننده مبنای معاملاتی ارزهای دیجیتال میباشد. در این بخش میتوانید لیست ارزهای دیجیتال را بر اساس بیت کوین ، اتریم، بایننس کوین و یا ارزهای فیات مانند تتر مشاهده کنید. برای مشاهده بازار بر اساس تتر باید بر روی گزینه Fiat و برای مشاهده ارزها بر اساس اتریم بر روی Alts کلیک کنید.

بخش سوم و مهمترین بخش مارکت، مربوط به تنظیمات ترتیب مشاهده ارزهای دیجیتال میباشد. مهمترین شاخص های این بخش، حجم بازار 24 ساعته (24h volume) و تغییرات بازار در 24 ساعت اخیر (24h change) میباشد. مرتب کردن ارزها بر اساس این دو پارامتر میتواند مبنایی برای شناسایی ارزهای دیجیتال مناسب برای خرید و فروش ارائه دهد.

آموزش ترید در بایننس

با کلیک بر روی هر یک از ارزهای دیجیتال در بخش مارکت وارد صفحه ترید آن ارز میشویم. بخش ترید مهمترین بخش صرافی بایننس میباشد که امکان انجام انواع معاملات را فراهم میکند. در ادامه مقاله آموزش بایننس ، به بررسی و آموزش کامل ترید در سایت این صرافی میپردازیم.

آموزش ترید در بایننس

همان طور که در شکل فوق مشاهده میکنید، بخش ترید صرافی بایننس شامل 7 بخش میباشد که به ترتیب توضیح داده میشود.

 1. بخش اول شامل زوج ارز دیجیتال و ارز مبنای قابل معامله (مثلا در اینجا بیتکوین/ تتر)
 2. بخش دوم شامل قیمت لحظه ای ارز دیجیتال به همراه حداقل و حداکثر قیمت و حجم معاملات در 24 ساعت گذشته
 3. بخش سوم شامل هیستوگرام تغییرات ارز دیجیتال به همراه ابزارهای تحلیل تکنیکال
 4. بخش چهارم شامل معاملات خرید و فروش در انتظار ایجاد شده توسط تریدرها
 5. پنجمین قسمت شامل آخرین معاملات انجام گرفته در سایت
 6. ششمین و مهمترین بخش ، محل قرار دادن معامله جدید و تعیین روش انجام معامله
 7. بخش هفتم محل نمایش معاملات جدید باز شده و مشاهده تاریخچه معاملات

با توجه به اهمیت بخش قرار دادن معاملات جدید (Place orders) در ادامه به بررسی این بخش در صرافی بایننس میپردازیم.

آموزش نحوه قرار دادن ترید در صرافی بایننس

در صرافی بایننس مجموعا 4 روش برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد. این روش ها شامل روش لیمیت، مارکت، لیمیت اوردِر و روش او سی او میشود. از میان این متود ها دو روش مارکت و لیمیت آسان ترین و معمولترین روش انجام معامله و دو روش دیگر برای معامله گران کمی حرفه ای تر مناسب است. در شکل زیر نمای کلی 4 روش فوق آورده شده است.

روشهای مختلف ترید در بایننس

در شکل فوق انواع روش های ترید در بایننس قابل مشاهده است. در ادامه به آموزش جزئیات هر روش با ذکر مثال میپردازیم.

آموزش ترید در بایننس به روش لیمیت  (Limit)

روش لیمیت برای ترید در بایننس را میتوان بهترین روش انجام معاملات در این صرافی نامید. سادگی این روش در عین حصول اطمینان از انجام معاملات در قیمت تعیین شده بدون نیاز به آنلاین بودن معامله گر از مهمترین ویژگیهای این روش معامله است. مهمترین ویژگی های ترید به روش لیمیت شامل موارد زیر است.

 • سادگی روش و در نتیجه مناسب بودن برای افراد تازه کار
 • جلوگیری از معاملات خرید و فروش به قیمت بالا در شرایط صعود یا سقوط آبشاری بازار
 • عدم نیاز به آنلاین بودن پیوسته معامله گر

در ادامه بخش ترید در آموزش بایننس با نحوه صحیح قرار دادن معاملات لیمیت در صرافی بایننس با ذکر مثال آشنا میشویم.

آموزش نحوه ترید به روش لیمیت با ذکر مثال

فرض کنید قصد خرید بیتکوین با استفاده از تتر را در صرافی بایننس دارید و قیمت هر بیتکوین 38500 تتر میباشد. برای انجام معاملات به روش لیمیت شما قیمت خرید خود را خود تعیین میکنید. بنابراین به محض اینکه قیمت فروش بازار به قیمت آفر شما رسید خرید انجام میشود. در شکل زیر نحوه قرار دادن یک معامله توضیح داده شده است.

آموزش ترید به روش لیمیت در بایننس

در شکل فوق از آموزش ترید در بایننس ، نحوه صحیح قرار دادن معاملات به روش لیمیت نشان داده شده است.  اولین قدم در انجام هر ترید، تعیین نوع معامله و سپس نحوه انجام آن میباشد. بنابراین ابتدا نوع معامله ( خرید یا فروش) را تعیین کنید و از انتخاب درست آن مطمئن شوید. زیرا بسیار پیش آمده که معامله گران قصد خرید یا فروش داشته اند و به اشتباه ارز خود را فروخته و یا مقادیر بیشتری خریده اند. دومین قدم تعین نوع معامله میباشد که در اینجا ترید از نوع لیمیت (Limit) میباشد.

تعیین قیمت و مقدار در ترید به روش لیمیت

در مرحله بعد باید قیمت مورد نظر خود را برای خرید ارز دیجیتال وارد کنید. توجه داشته باشید که قیمت مورد نظر باید منطقی و متناسب روند بازار باشد. در غیر این صورت ممکن است بازار به قیمت مورد نظر شما نرسیده و و بدینگونه فرصت خرید یا فروش خود را از دست بدهید.

درگام بعد باید مقدار ارزی که قصد خرید آن را دارید مشخص کنید. برای این منظور میتوانید مقدار مورد نظر را مستقیم در بخش نشان داده شده در شکل وارد کنید. یک راه آسانتر برای وارد کردن مقدار، استفاده از درجه زیر کادر قیمت است که به وسیله آن میتوان درصدی از دارای خود را خریده یا بفروشید.

در انتها و پس از چک کردن تمامی پارامترهای وارد شده بر روی دکمه Buy یا Sell کلیک کنید. بدین صورت معامله شما ایجاد میشود و در بخش پایین صفحه قابل مشاهده است.

آموزش ترید در صرافی بایننس به روش مارکت

آسانترین و سریعترین روش ترید در صرافی بایننس روش مارکت میباشد. با انتخاب این روش معامله شما در لحظه انجام میشود ولی شما کنترل کاملی بر روی قیمت نهایی ترید نخواهید داشت. به عنوان مثال اگر قصد خرید 1 واحد بیتکوین به روش مارکت را دارید ، بایننس به سراغ پایین ترین سفارش فروش بیتکوین میرود. حال اگر مقدار آن سفارش کمتر از یک بیتکوین باشد، با خرید آن مقدار به سراغ کمترین پیشنهاد بعدی میرود. این سیکل تا زمان تکمیل سفارش شما در کسری از ثانیه انجام میشود.

در شکل زیر از آموزش بایننس ، نحوه انجام معاملات به روش مارکت توضیح داده شده است.

اموزش ترید به روش مارکت

همانطور که در شکل مشاهده میکنید، ترید به روش مارکت در صرافی بایننس بسیار ساده و آسان میباشد. تنها داده ای که شما برای انجام این نوع معاملات باید وارد کنید مقدار ارزی است که قصد خرید و فروش آن را دارید. در انجام معاملات به روش مارکت حتما ابتدا تنظیمات دکمه خرید یا فروش را چک کنید تا از انجام معاملات اشتباه جلوگیری کنید.

چه زمان از معاملات به روش مارکت استفاده کنیم؟

توصیه ما همواره استفاده از معاملات به روش لیمیت میباشد ولی در مواقعی میتوان از معاملات به روش مارکت نیز استفاده کرد. مثلا زمانی که شما سریعا قصد خرید یا فروش ارزی را با قیمت حدودی لحظه ای بازار را دارید. مورد دیگر استفاده از ترید به روش مارکت مواقعی است که بازار شرایط شدیدا صعودی و یا ریزشی را دارد. در این مواقع ممکن است با باز کردن معاملات لیمیت  شانس خرید یا فروش در قیمت مناسب را از دست بدهید. بنابراین ترید به روش مارکت در این موارد گزینه مناسبتری میباشد.

آموزش ترید به روش استاپ لیمیت (stop limit)

در مواقعی ممکن است بازار ارزهای دیجیتال نوسانات بالایی داشته باشد و شما نگران یک افزایش یا کاهش شدید قیمتی باشید. در این مواقع تریدر برنده کسی است که در اوایل شروع روند افزایشی یا کاهشی بازار معامله خود را انجام دهد. بهترین ملاک برای پی بردن به زمان شروع یه روند افزایش یا کاهش شدید قیمتی حدود مقاومت و حمایت میباشد. روش استاپ لیمیت (stop limit) در صرافی بایننس امکان وارد کردن پرامتر سطوح مقاومت و حمایت را فراهم میکند. در ادامه آموزش بایننس ، به نحوه ترید به روش استاپ لیمیت میپردازیم.

روش استاپ لیمیت شامل دو بخش اصلی استاپ و لیمیت میباشد. بخش استاپ در واقع همان سطوح حمایت در روند نزولی و مقاومت در روند صعودی بازار میباشد. بخش لیمیت نیز همانند معاملات لیمیت (limit) در بخش قبل که بیانگر انجام معامله در یک قیمت تعریف شده از طرف شماست. تفاوت روش استاپ لیمیت با روش لیمیت ساده اینجاست که معامله لیمیت در این روش زمانی قرار داده میشود که قیمت از حد استاپ عبور کند. در ادامه با ذکر مثال نحوه قرار دادن معاملات استاپ لیمیت آموزش داده میشود.

آموزش ترید به روش استاپ لیمیت در صرافی بایننس

نحوه ایجاد معامله به روش استاپ لیمیت با ذکر مثال

در این بخش از آموزش بایننس با ذکر دو مثال به نحوه ایجاد ترید به روش استپ لیمیت میپردازیم. فرض کنید قیمت بیتکوین در حدود 36500 دلار در حال نوسان است. شما با توجه به تحلیل خود و یا تحلیل های کارشناسان حد حمایت قیمت بیتکوین را 36000 و حد مقاومت آنرا 37000 تشخیص داده اید. حال میتوانید با ایجاد دو معامله استاپ لیمیت خرید یا فروش خود را در صورت شکسته شدن سطوح حمایتی تضمین کنید.

ایجاد معامله فروش به روش استاپ لیمیت

مثلا با توجه به مثال فوق اگر قیمت بیتکوین سطح حمایت 36000 دلار را شکست شما باید بیتکوین خود را در قیمت 35900 بفروشید. برای این منظور ابتدا گزینه Sell را در بالای صفحه انتخاب میکنید. سپس در بخش استاپ رقم 36000 را وارد کنید تا در صورت رسیدن قیمت به این عدد معامله لیمیت شما ایجاد شود. در بخش لیمیت نیز عددی کمتر از مقدار استاپ، مثلا 35700 وارد کنید. با زدن دکه Sell در پایین صفحه معامله شما ایجاد میشود.

ایجاد معامله خرید به روش استاپ لیمیت (Stop-limit)

حال اگر در همان مثال قبل قصد خرید بیتکوین درصورت عبور قیمت از سطح مقاومت 37000 را دارید بدین صورت عمل کنید. ابتدا در بالای صفحه گزینه Buy را انخاب کنید و نوع معامله را Stop-limit انتخاب کنید. در مرحله بعد در بخش استاپ عدد 37000 و برای بخش لیمیت مقداری بیشتر مثلا 37200 را وارد کنید. بدین ترتیب با شکسته شدن سطح مقاومت بیتکوین معامله خرید شما به صورت خودکار انجام میشود.

چرا باید بین قیمت بخش استاپ با بخش لیمیت فاصله بگذاریم؟

یکی از سوالاتی که همواره در معاملات به روش استاپ لیمیت ایجاد میشود دلیل اختلاف قیمت بین بخش استاپ با بخش لیمیت است. پاسخ این سوال در امکان روند سریع صعود یا سقوط بازار پس از عبور از سطوح مقاومت نهفته است. با شکسته شدن سطوح حمایت و مقاومت بسیاری از معامله گران ممکن است معاملات خرید یا فروش خود را لغو کنند. بنابر این بهتر است همواره یک بازه اطمینان مناسب برای مطمئن شدن از انجام معامله در نظر بگیرید. همچنین از گرفتار شدن در پالس های موقت و شکسته لحظه ای حدود حمایتی و مقاومتی در امان میمانید.

آموزش ترید به روش OCO در صرافی بایننس

پیشرفته ترین و حرفه ای ترین روش برای انجام معاملات اسپات در صرافی بایننس روش او سی او (OCO) میباشد.این روش درواقع ترکیب همزمان دو روش معامله لیمیت و استاپ لیمیت میاشد. بنابراین به شما  این امکان را میدهد تا برای یک موجودی ارزی محدود همزمان دو معامله ایجاد کنید. در ادامه با ذکر مثال به اموزش نحوه ترید و ایجاد معامله با روش او سی او (OCO) میپردازیم.

آموزش ترید به روش OCO در صرافی بایننس

مثال خرید به روش OCO در صرافی بایننس

فرض کنید همانند  شکل فوق روند قیمت بیتکوین در حال کاهش است و شما قصد خرید بیتکوین در قیمت 35000 را دارید. قیمت فعلی بازار  35600 میباشد ولی هر لحظه امکان دارد بازار دوباره صعودی شده و فرصت خرید را از دست بدهید.  با معامله او سی او (OCO) میتوانید  علاوه بر شانس خرید در قیمت پایینتر درصورت تغییر روند بازار، از خرید جا نمانید.

برای خرید فوق باید قیمت را در بخش Price که همان قیمت معامله ایده آل لیمت شماست 35000 وارد کنید. برای جلوگیری از ضرر در صورت تغییر روند بازار حد 35800 را به عنوان Stop وارد کنید. در بخش بعد (Limit) قیمت خرید را 36000 وارد کنید. بنابراین، در صورت عبور بازار از حد 35800 معامله لیمیت اول حذف میشود، و معامله جدیدی در قیمت 36000 شکل میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید